Işıklı Ve Işıksız Tabelalar

Tabela ticaretin kimliğidir. Sokak arasındaki mahalle bakkalından büyük bir plazaya kadar her işletme tabela kullanır. İyi ve etkili bir tabela kullanmak işletmesinin çapı ne olursa olsun her tüccarın dikkat etmesi gereken bir detaydır. Tabela seçiminde ışıklı tabelalar her zaman daha dikkat çekici olmuştur.

Özellikle gece saatlerinde de açık olan işletmeler için ışıklı tabelalar olmazsa olmazdır. Işıklı tabelalarda arka tarafta bir ışık ve ön tarafta ışık geçirebilen ve üzerine yazı yazılabilen bir materyal kullanılır. Bu tabelaların içinde genel olarak florsan lambalar kullanılır. Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte ışıklı tabelalar daha çok led ampullerin bir araya getirilmesiyle yapılmaktadır. Led ampuller farklı renk seçenekleri ve düşük miktarda elektrik tüketmesi sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen ışıklı tabela çeşidi haline gelmiştir.

Açıkhava reklamcılığı yani sokağa dönük reklamcılık ticaretin canlı olduğu şehirlerde her zaman çok gelişmiştir. Bursa da bu şehirlerden biridir. Bursa ışıklı tabelalar üretiminde sadece il içerisinde değil çevre illere de hizmet veren reklam ajanslarına sahiptir.